Světový den bez tabáku

31. 5. – Světový den bez tabáku
- vyhlásila v roce 1988 Světová zdravotnická organizaceKuřákům, kteří se marně pokoušejí skončit se svým zlozvykem doporučuji stránky A je mi lépe, kde najdete dobrý návod jak postupovat a stát se nekuřákem za 21 dní.
Zde malá ukázka:
Kdyby kouření záleželo jen na zvyku, bylo by dnes už kuřáků pramálo. Kouření je ovšem u většiny lidí spojeno i s fyzickou závislostí na nikotinu, ale tu nebývá tak těžké zdolat. Větší problémy mívají především ti, kdo nevědí, co je čeká. My vás upozorníme, jak se projevují fyzické a emocionální příznaky kuřácké abstinence. Nejsložitější a většinou nejzákeřnější je psychicko-společenská vazba na kouření. Pozor, to platí i pro povahy jinak velmi pevné! Klíč k úspěchu spočívá v plánování, ve vypracování správné strategie boje proti kouření.

2 komentáře u “Světový den bez tabáku

  1. Názor.Byl jsem v minulosti taky kuřákem. Dneska je to již 12 roků, co jsem s tím přestal a slovo cigareta mě nic neříká.
    Nemám nic proti tomu, když si chce někdo ničit zdraví. Ale co mě vadí, je to, že smrdí a dělají kolem sebe bordel. Kdo jim k tomu dal právo? Kde je hranice mé svobody nekuřáka a kde je hranice svobody kuřáka? Když mě bude soused otravovat hlasitou hudbou, tak ho nejdřív upozorním, potom na něj pošlu policajty, ale nakonec docílím, že tu hudbu ztiší. Co však můžu udělat se smrduchem? Nic! Nic! Nic!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>