Emanuel Roblesse (Doktor Valério)

Nebylo by válek, kdyby muži milovali ženy, jak mají být milovány! Kdyby byl mezi muži a ženami čistý vztah, pak by vás ta, která vás objímá, včlenila do universálního života. Žena nám dává lásku, život! Ona sama je láska a život! Měli bychom ji zbožňovat. A ne se k ní chovat, tak jak to děláme.
Ale muži se oddávají svému šílenství. To oni rozhodují o válce! K tomuhle mizernému pozemskému životu připojují další strašlivá utrpení. Jako kdyby stejně, v každém případě na konci všeho nebyla smrt!

Francouzský romanopisec,dramatik a publicista Emanuel Roblesse se narodil v alžírském Oranu 4. 5. 1914 a zemřel 22. 2. 1995 v Boulogne-Billancourtu.  . Novinářská činnost a časté cesty mu poskytly inspirační zdroje pro tematicky rozmanitou tvorbu, do které se promítá jak autorovo sociální cítění a smysl pro lidskou důstojnost, tak citlivost k otázkám existenciálním.

Příspěvek byl publikován v rubrice sbírka moudrostí a jeho autorem je monalisa. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Emanuel Roblesse (Doktor Valério)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>