Barevný týden

TYRKYSOVÁ

Tyrkys se pokládá za barvu sebe-znázornění, podporující sebevědomí a podněcující fantazii a spontánnost.

Ale je to i barva přátelských citů, sympatie a pospolitosti. Lidé, kteří mají tuto barvu v oblibě, často ztělesňují hravý a náladový charakter a jsou přitom půvabní a šarmantní, ale někdy jsou i sobečtí a svévolní a ukazují výraznou touhu po uznání a obdivu. Někdy unikají realitě a raději utíkají do klamného světa fantazie. Velmi často se mezi nimi najdou vynálezci, umělci a neobyčejně kreativní lidé, kteří oplývají humorem. Kdo tuto barvu odmítá, zdůrazňuje, že z psychologického hlediska, že je mu zatěžko hledat své pravé já a že má potíže při sebe-nalézání a seberealizaci. Tento člověk se chce vysvobodit z napětí a tlaku, která ho zatěžují, ale přitom moc myslí na zachování vnějšího zdání a nechce přiznat své slabiny. Tyrkys je velmi nápomocná barva pro člověka, který je nesmělý nebo zdrženlivý, který trpí potížemi při seznamování, nebo pro člověka, který chce touto barvou posílit, musí-li vystoupit na veřejnosti.

Tyrkysová je barvou spontánní hravosti, snadné a bezprostřední, přesto hluboké komunikace. Je barvou nových technologií, jejím heslem je svoboda a individualita. Nese k nám poznání toho jak snadno se můžeme cítit součástí celku a přece plně sami za sebe (delfíni v moři). Probouzí v nás radost ze všech forem tvoření – tanec, zpěv, malba atd. V nerovnováze pak ukazuje problém s projevením se na veřejnosti, obtíže s komunikací, neschopnost se radovat z maličkosti a velký strach ze všeho nového – pocity ohrožení.

Příspěvek byl publikován v rubrice M.L. zaujalo a jeho autorem je monalisa. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Barevný týden

  1. Ahoj Mono!
    Kdybych to měl komentovat, tak na své obrazovce moc zelené nemám. Pouze trošku u skype a u počasí pár písmenek. Jinak u vlastní tvorby převažuje modrá a hlavně červená v záhlaví. Mohu tak diagnostikovat autora?
    :) Medvi¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>