Jména literárních hrdinů

Chcete se stát zombií v novém hororu Stephena Kinga nebo kladnou postavou v knize Johna Grishama? Pokud máte dost peněz – žádný problém. Zajistit nesmrtelnost svému jménu můžete na dražbě.
Šestnáct známých spisovatelů se totiž rozhodlo pojmenovat postavu ve svém novém díle po některém z čtenářů. Mohlo by se zdát, že slavné autory už prostě přestalo bavit listovat telefonním seznamem a hledat tam inspiraci pro jméno dalšího hrdiny. Ve skutečnosti však spisovatelé chtějí vybrat peníze pro kalifornskou neziskovou organizaci, která bojuje za svobodu slova a právo na informace. A tak se bude v září na internetovém aukčním portálu eBay konat dražba a jména úspěšných dražitelů se potom objeví v knihách.

podle LN

Příspěvek byl publikován v rubrice M.L. pobavilo a jeho autorem je monalisa. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Jména literárních hrdinů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>