Osobnost blogera

V poslední době jsem se na  vícero blozích  ( Happy, Píšťalka, Helena, Laco, Depony ) setkala se zmínkou o testu osobnosti MBTI, včetně uvedení výsledku toho kterého blogera. Několik těchto výsledků jsem si posbírala (celkem 23), abych zjistila, zda osobnost blogerů něco spojuje. Vzorek je malý a osobnosti různorodé, přesto se tu nejvícekrát opakuje novinář (21,7%), spisovatel – tvůrce (13%) a vědec-budovatel (13%), což se zdá být docela příhodné. V populaci se tyto osobnosti vyskytují pouze v 1% , novinář potom v 5%. Vůbec se mezi blogery nevyskytla osobnost baviče, umělce, řemeslníka a ceremoniář-prodejce.
V jednotlivých skupinách je každá preference zastoupena skoro půl na půl. To znamená, že blogeři jsou jak extroverti tak introverti, rozhodují se jak rozumem tak citem a jejich životní styl je jak plánovaný tak spontánní. Je tu však jedna preference, která je společná většině  (78%) a tou je:

Získávání informací pomocí intuice
Zaměření na budoucnost nebo minulost, možnosti, modely, ideje, teorie; často myslí najednou na více věcí, raději dávají obecné odpovědi, nerespektují zaběhané postupy, mají rozvinutou fantazii.
Mínusem je zanedbávání detailů.

Opakem je smyslové získávání informací
které je zaměřené na současnost, hmatatelné výsledky, fakta; nedůvěřují intuici, nemilují nové problémy, soustavně pracující, držící se při zemi,
mají problémy při pohledech do budoucna a formulaci koncepcí.

48% z tohoto vzorku blogerů jsou typem s komunikačními schopnostmi a se zájmem o lidi a jejich potřeby (kognitivní styl).
Pokud jde o temperament patří 43% z tohoto vzorku k „vynalézavým“, kteří hledají proč to tak funguje, stanovovují si  cíle, chtějí se zlepšovat, jsou perfekcionisti, mají lásku ke znalostem, jsou objektivní, v komunikaci přímočaří a logičtí. A 35% jsou temperamentem „idealisté“, kteří hledají sama sebe, harmonii a mír, oceňují vztahy, přátelskost, mají touhu inspirovat a přesvědčovat, být důležitý a jsou zaměření na dobro v druhých.

Závěr si už učiňte sami.
 

Příspěvek byl publikován v rubrice M.L. napadlo a jeho autorem je monalisa. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 komentářů u “Osobnost blogera

 1. Jsem (ne)překvapena… ;-)
  Nemám co dodat, zajímavý počin a vcelku logické výsledky… ;-)
  Akorát někam mi odběhla ta fantazie a tak…

 2. I já jsem přispěl k lavině … (poslední spot na blogu, další exemplář do vzorku).

  A co MonaLisa, taky zkusila? A jak dopadla? :)

 3. Mona Lisa nějak mezi blogery nepatří, vyšla jí kombinace ISFJ – ochránce a strážce. Někdo se smyslem pro odpovědnost, tradici a pořádek.
  S touhou sloužit, dávat, pečovat, sdílet, vytvářet a udržovat sociální svazky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>