Proč jíst čokoládu

pro ty, kteří potřebují důvody

Čokoláda ve vás vyvolá pocit štěstí. Po její požití se začne uvolňovat hormon štěstí serotonin. Kromě toho obsahuje čokoláda andamin a fenyletylamin – přírodní a neškodné psychodrogy, které se dokáží vypořádat s depresemi a způsobují dobrou náladu.

Čokoláda je ideální svačinkou. Dopřjete si jid dopoledne mezi snídaní a obědem, nebo odpoledne, když vaše výkonnostní křivka klesne na bod mrazu. Tělo velmi rychle přijme dodaný cukr a s ním i energii.

Po čokoládě je člověk živější a výkonější, jelikož kakaová pochoutka obsahuje malé množství kofeinu a tehobrominu. Má tedy podobný účinek jako káva.

Čokoláda je výživou pro mozek. Jelikož obsahuje hodně železa, mohou být díky ní nerovové buňky dostatečně zásobeny kyslíkem.

Čokoláda chrání srdce a cévy. Protože kakaové máslo obsahuje velké množství nenasycených mastných kyselin, které snižují hladinu „špatného“ LDL-cholesterolu a zvyšují v těle podíl „dobrého“ HDL-cholesterolu.

Čokoláda je dobrá pro kosti. Zejména mléčná čokoláda obsahuje hodně bílkovin a vápníku.

Čokoláda mírní kromě stresu i tělesnou zátěž. Vysoký podíl hořčíku působí pozitivně na nervy a svaly.

Čokoláda chrání před zubním kazem. Zubní sklovinu nenapadá cukr, ale kyseliny a bakterie. Čokoláda (hořká, pokud možno pro diabetiky) oproti tomu obshyuje přírodní antikazové látky jako fluor, tannin a fosfáty.

Po čokoládě budete krásnější, jelikož obsahuje vitamin B, který prospívá jak pleti, tak i vlasům.

Čokoláda čistí tělo, protože obsahuje zinek a měď, které chrání játra, a theobromin, jenž odvodňuje.

100 g jemné hořké čokolády obsahuje:

6 g bílkovin
27 g tuků
54 g cukrů
9 g balastních látek
400 mg draslíku
300 mg hořčíku
280 mg fosforu
100 mg vápníku
12 mg sodíku
3 mg železa
500 mg theobrominu
68 mg kofeinu
vitamíny B1, B2, B5, B6, E, PP, kyselinu listovou, betakaroten,

 

Příspěvek byl publikován v rubrice M.L. potěšilo a jeho autorem je monalisa. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Proč jíst čokoládu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>