PARÁÁÁDA !!!

Katka_ma_zlato

T u r í n  -  (Od zvláštních zpravodajů iDNES) – Pohádkový závěr má olympijská kariéra Kateřiny Neumannové. Česká běžkyně přidala k pěti olympijským medailím v Pragelatu kov nejcennější – famózním finišem vyhrála závod na 30 km volnou technikou s hromadným startem. Druhá skončila Ruska Čepalovová, třetí Polka Kowalczyková.

„Vůbec tomu nemůžu věřit. Když jsem byla na posledním kopci, doufala jsem ve třetí místo. Tohle je neuvěřitelné. Jsem šťastná!“ rozplývala se třiatřicetiletá běžkyně, které jako první k vytouženému olympijskému zlatu gratulovala v cíli dcera Lucie.

Zlatá medaile je v pořadí šestou v kolekci české běžkyně – dvě stříbrné medaile získala v Salt Lake City 2002, v Naganu 1998 ji pověsili na krk jedno stříbro a jeden bronz.

Na tratích v Pragelatu skončila v úvodním skiatlonu  na 15 km stříbrná, na 10 km klasicky byla pátá. Před posledním olympijským startem ji trápila viróza, mistryně světa z Oberstdorfu z běhu na 10 km volně však porazila nejenom ji, ale také všechny soupeřky.

Příspěvek byl publikován v rubrice M.L. potěšilo a jeho autorem je monalisa. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.