Inspirace v umění

Další způsob jak se stát vnímavějším k posvátným věcem kolem nás, je obrátit svou pozornost k umění a náboženství za účelem studia a inspirace.

Všude kolem nás existuje nespočetné bohatství uměleckých pramenů a zdrojů k přemýšlení – jen ve veřejné knihovně nebo v muzeu byste mohli klidně strávit několi životů a ukájet potřeby své duše.

Naše společnost však bohužel redukovala umění jen na zábavu. Nepotřebujeme zase tolik zábavy, abychom poskytli své duši představy, po nichž touží. Přesto dovolíme Hollywoodu a zábavnímu průmyslu, aby nám prodával povrchní příběhy plné intrikánských postav a vykonstruovaných zápletek. Nerad bych, aby to vyznělo snobsky – skutečně dobrá populární písnička může posílit duši stejně jako nějaký film, který v nás vyvolíá oduševnělé reakce a dojme naše srdce.

Jsem opravdu přesvědčen, že bychom měli pro sebe chtít jen to nejlepší, mít dost pevné vůle vypnout televizi, do kina jít jen na takový film, o kterém jsme přesvědčeni, že bude za něco stát, a klidně odejít, když tomu tak nebude, a číst knihy nabízející cosi hlubšího.

Jak se vyrovnávat s každodenností
(Kniha nejen o duši)
Ph.D. Thomas Moore

Příspěvek byl publikován v rubrice M.L. studuje a jeho autorem je monalisa. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>