Co potřebuje mužská duše

Muži a ženy přijímají lásku různě.

Děje se tak proto, že jsou už svou podstatou odlišní a nepřistupují k životu stejně. Jelikož většina těmto rozdílům nerozumí, málokdy se nám dostane toho, co potřebujeme, od opačného pohlaví.
Uvede příklad: O mužích se často říká, že nedokážou cítit, že nemají schopnost prožívat své pocity, a tudíž potřebují obrovské dávky terapie , aby „dokázali prožívat své pocity“. Zajdete-li však na fotbalový zápas, najdete muže, kteří dokážou prožívat svoje pocity velice intenzivně. Jejich prožitky jsou silné a jsou plni nadšení. A´t už  muž dělá cokoli, je to vždy na základě nějakého pocitu, který jej motivoval, k tomu co provádí.
Základní způsob, jak milovat muže a pomoci mu prožívat jeho pocity, je obdivovat všechno, co dělá. Duševní potravu muži poskytnete tak, že k němu neustále vysíláte zprávy, jak je důležitý a jak významné záležitosti provádí. Také mu musíte dát vědět, že když se někdy dopustí chyby, všechno se dá přece odpustit. Musíte jej ujišťovat, že ho přijímáte takového, jaký je. Pokud se pokusíte ho měnit nebo mu nařizujet, co má dělat, bude jen odporovat. A pokud nebude odporovat, zeslábne, ztratí kontakt se svým vnitřím průvodcem, kterého potřebuje, aby vedl jeho konání.

Ph.D. John Gray
Vitamíny lásky pro vaši duši
(Kniha nejen o duši)

Příspěvek byl publikován v rubrice M.L. studuje a jeho autorem je monalisa. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u “Co potřebuje mužská duše

  1. Taky ho postrádám, ale myslím, že je živ a zdráv, stejně jako jeho kočička, jen svou pozornost momentálně zaměřil jinam než na net. Asi se s tím budeme muset smířit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>