Optimistická myš

Přečetla jsem si dnes v Lidových novinách, že

Genetikům se poprvé podařilo v laboratoři vdechnout živému tvoru unikátní vlastnost: nezdolný optimismus. Objev by měl pomoci při hledání nových léků proti depresi.

Myši s upravným genem se odmítaly vzdát a podlehnout splínu i v nejzapeklitějších situacích: Pokud dáte myš do nádoby s vodou, ze které není úniku, normální myš své pokusy o záchranu vzdá, popisuje Debonnel. Ale geneticky upravené myši nikdy plavat nepřestanou.

happy_mouse

Příspěvek byl publikován v rubrice M.L. pobavilo a jeho autorem je monalisa. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u “Optimistická myš

  1. Teda, to s tou nádobou plnou vody je docela drsný závěr optimistického článku… Až mi přešel mráz po zádech… Jestli ono to není nějaké proroctví – všichni si necháme naočkovat optimistický gen a s radostí chcípnem…

  2. 2LauraJeště horší je to, když si přečteš celý článek, ale já doufám, že každou myšku, která to začne vzdávat ještě včas vytáhnou (tuhle iluzi mi nikdo neberte!). A pokud jde o to proroctví, řekla bych že je výstižné :o )

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>