Šťastná náhoda

Buďte připraveni!

Prvek šťastné náhody je snad ve všem. Každá stránka vašeho vzdělání i kariéry byla ovlivněna hříčkami vašeho osudu. Existují nabídky vynikajících pracovních příležitostí a člověk si jich buď všimne, nebo nevšimne – záleží na tom, jestli mu v novinách zabloudilo oko na příslušný inzerát. Jsou příležitosti a ty buď zaznamenáte, nebo se o nich vůbec nedovíte – záleži na tom, kam jste v dané chvíli zaměřili svou pozornost.
Ať tak či onak, výsledek je vždy nejistý, a vy se tedy musíte smířit s faktem, že náhoda může kdykoli hrát za vás i proti vám. Ovšem čím více vlastního úsilí do dané záležitosti vložíte, tím větší se vám naskýtá příležitost vytěžit z případné příznivé shody okolností maximum.
83% vedoucích pracovníků, kteří jsou zhruba uprostřed svého produktivního věku,je přesvědčeno o tom, že směr, jímž se ubírala jejich kariéra, byl významně ovlivňován šťastnými shodami okolností.

David Niven (100 tajemství lidského úspěchu)

Příspěvek byl publikován v rubrice M.L. studuje a jeho autorem je monalisa. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u “Šťastná náhoda

  1. potřeba doplněnívěřím v šťastné náhody, ale je potřeba doplnit, že štěstí přeje přičinlivým a prracovat na svém štěstí znamená smysluplně se protloukat bytím .._:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>