Souvislost a shoda

při rozhodování

Jednotlivé rozhodnutí se mnohdy může jevit jako ideální, ale když ho dáte do kontextu jiných rozhodnutí, zjistíte, že vlastně nedává žádný smysl. Vaše cíle, plány, zvyky a jednotlivé činy nelze hodnotit izolovaně, ale pouze v  jejich celku.
Účelem tedy není uskutečňovat řadu na sobě nezávislých rozhodnutí, z nichž každé má smysl jen samo o sobě. Skutečně smysluplně postupjete tehdy, když lze nalézt společný, jednotící smysl v celé skupině vašich rozhodnutí.
Jen necelí dva lidé z deseti se při svém rozhodování řídí strategií,jež dbá na to, aby jednotlivá rozhodnutí, přijímaná v různých etapách života, do sebe zapadala, a to i tehdy, když spolu zdánlivě nesouvisí. Většina lidí se rozhoduje jen na základě těch faktorů, které mají k dané záležitosti přímý vztah.

David Niven
100 tajemství lidských rozhodnutí

Příspěvek byl publikován v rubrice M.L. studuje a jeho autorem je monalisa. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Souvislost a shoda

  1. Uprimne smekam, mistre Nivene, vase rec je memu srdci znacne blizka a ve vyznamu tohoto vam davam plne za pravdu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>