Vlastní cesta

Sledujete auto opouštějící montážní linku. Každé z nich vypadá stějně jako ostatní, je vybaveno stejnými funkcemi a má stejné parametry. Takto byla zkonstruována a takto jsou i vyráběna. Kupujeme sei je s očekáváním, že každé z nich bude fungovat stejně a že individuální rozdíly mezi nimi vůbec neexistují neb jsou nevýznamné.
Lidé však nejsou produktem montážní linky. I když se narodíme ve stejném místě a čase, i když se nám dostane stejného vzdělání a stejné výchovy, od samého počátku je zcela zjevné, že každý z nás je a bude jiný.
Dříve než se začnete pokoušet žit podle očekávání někoho jiného, dříve než se začnete snažit kopírovat něcí úspěch, zeptejte se sami sebe, zda jste byli stvoženi právě pro tohle.
64 procent lidí, kteří sami sebe považují za neúspěšné, uvádí, že nešli svou vlastní cestou a jen se marně pokoušeli naplnit očekávání jiných lidí vůči sobě.

David Niven
100 tajemství lidského úspěchu

Příspěvek byl publikován v rubrice M.L. studuje a jeho autorem je monalisa. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>