První věty – počtvrté

Tohle bude asi o něco těžší i když se jedná o velmi známá díla:

1) První pondělí měsíce dubna r.1625 vypadalo městečko Meung, kde se narodil autor Románu o růži, jako vosí hnízdo, jako by byli přišli hugenoti založit v něm novou tvrz La Rochelle.

2) Salinské údolí leží v severní Kalifornii. Je to dlouhá úzká dolina mezi dvěma horskými hřebeny, jejímž středem se vine a klikatí řeka Salinas, dokud se nakonec nevrhne do Motereyského zálivu.

3) Narodil jsem se roku 1632 v městě Yorku z dobré rodiny, která však odtud nepocházela.

Příspěvek byl publikován v rubrice M.L. napadlo a jeho autorem je monalisa. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 komentáře u “První věty – počtvrté

  1. NápovědaPrvní text je z knihy, která je zmatečná co do počtu hrdinů. Druhá kniha je příběhem Kaina a Ábela. A ta třetí je o člověku, jehož jméno je symbolem někoho, kdo se musí protloukat sám.

  2. 2. nápověda je až moc lehká
    1) to můžou být jedině čtyři mušketýři, jinak by to bylo moc těžký, ještě když se k tomu přidá, že vlastně nevíme o jakýho A.Dumase se jedná
    2) O myších a lidech, i když příběh Kaina a Ábela měl poněkud jiné důvody zabití jednoho z bratrů
    3) Napsal Defoe taky ještě něco jiného než Robinsona Crusoea?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>