Blogy jsou všude

Tak jsem se chtěla zeptat: Chodíte číst blogy i na jiné portály než jen na www.bloguje.cz?

Na Živě.cz probíhá diskuze o smyslu blogů. Jeden z diskutujících (Vojtěch Bednář) tam vyjádřil názor, že návštěvnost blogu se vytváří cyklicky. Cituji: „Naprostá většina weblogů obsahuje odkazy na další spřátelené deníčky – blogroll. Protože se odkazují navzájem, vzniká tím propojený řetězec ve tvaru kroužku, jakýsi potomek dávných webringů v nekoordinované podobě.“ Chce tím říct, že kroužek spřátelených bloggerů si čte své blogy navzájem a nikoho jiného to nezajímá…no možná.

Blog si dnes už můžete založit skoro všude. Nejen na speciálních stránkách pro blogy jako je pise.cz, blog.cz, brouzdej.cz, ceskyblog.cz, blogzdarma.cz, megablog.cz. aj.
Ale také na známých portálech jako je Seznam, Atlas. Na zpravodajských serverech iDnes, Novinky, Deník, Respekt, Lidovky, Aktuálně. Objevují se specializované blogy na specialozovaných stránkách např. o vědě (technoblog.cz), o internetovém nakupování (elektrus.cz), o cestování (cestovatel.cz), o běhání (behej.com), o Linuxu (root.cz). Své blogy mají pivaři (pivarisobe.cz), moderátoři rádia (frekvence1.cz), zájemci o seznámení (libimseti.cz), čtenářky Dámy (dama.cz), právníci (profipravo.cz) a kdoví kdo ještě.

Ještě před dvěma roky, když jsem hledala sama prostor pro svůj blog, bylo možností nesrovnatelně méně. Představte si kolik spotů, článků a příspěvků se denně asi vyprodukuje… A jestli se najdou pro takové množství čtenáři? Na tom vlastně nezáleží, jde přece o uspokojení potřeby vyjádřit se těch, kteří píšou a internet to snese, je zřejmě nekonečný jako vesmír.

Pro ty, které psaní přestalo bavit, ale svého blogu se nechtějí vzdát mám tip: S blogy se nepište, udělá je za vás robot!

Příspěvek byl publikován v rubrice letopisy a jeho autorem je monalisa. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 komentáře u “Blogy jsou všude

  1. mnohojá občas mrknu na blogy na Aktualne.cz, a ted nove na Idnesu.cz (po doporučení Dona Bahna)
    nejhorší bl. jsou na Novinkach.cz – tam už radši ani nelezu, jinak vetsinu ctu samozrejme na Bloguje.cz

    Souhlas je toho moc, no aspon si mužeme vybrat…ale stejne víc jak hodinu me to nebaví i kdyby bloggoval třeba Karel Čapek či BinLádin :-)

  2. Ve svých oblíbených a spřátelených mám různé blogy, nejen z bloguje. Celkově je blogů tolik, že opravdu nejde číst všechno. Takže chodím převážně jen tam, kde mám pocit, že je to podobná krevní skupina. Navíc jsem zjistila, že čím víc blogy čtu, tím méně času na vlastní psaní. Takže se to snažím držet v rozumných mezích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>