Zvládání každodenních záležitostí

Nejednodušší věci na zapamatování jsou právě ty, které člověka nejvíce rozčílí, jestliže na ně zapomene: fakt, že nemůžete najít klíče, že jste si kdoví kde nechali mobil, nezaplatili účet, nepamatujete si, na kterou hodinu máte domlouvenou schůzku.

Jde o každodenní problémy, které na každého z nás čas od času doléhají, ale právě ty se dají vyřešit nejsnadněji. Co je k tomu třeba? Stát se systematičtějším a využívat několik materiálních pomůcek.

Zvykněte si dávat věci vždy na stejné místo. Jde-li například o klíče, pořiďte si háčky hned u dveží a tam je vždy zavěste.

Mějte samostatné desky na výpisy z banky, na daně, účty apod. Takový systém vám pomůže zapamatovat si, co jste už udělali a co potřebujete zařídit. Pokud si nemůžete vzpomenout, můžete si to ověřit.

Napište si všechny věci, které potřebujete udělat. Když úkol splníte, v seznamu ho škrtněte.

Každý večer si promyslete, co budete potřebovat zítra. Připravte si tašku ještě večer, vyhnete se shonu na poslení chvíli, případně tomu, že zapomenete na důležitou věc, kterou budete ten den potřebovat.

Pořiďte si seznam věcí, které nosíte vždy s sebou, pověste ho u dveří a než vyjdete z bytu, zkontrolujte, zda máte všechno.

Když cestujete, napište si napřed, kudy pojedete a vezměte si s sebou mapu.

U telefonu mějte poznámkový blok, abyste si mohli zaznamenat hovory a vzkazy.

Používejte nástěnný kalendář a zaznamenejte si do něj schůzky, narozeniny a výročí a další důležité informace.

 
Jo Iddon
Huw Williams
PAMĚŤ

Příspěvek byl publikován v rubrice MOZEK a jeho autorem je monalisa. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>