Pro ty, kdo mají rádi film

Jestli jste ještě nezaregistrovali, tak doporučuji vaší pozornosti

cyklus dokumentárních pořadů ZLATÁ ŠEDESÁTÁ. Rozhovory s jednotlivými osobnostmi českého filmu začala Česká televize vysílat 3.ledna 2009 každou sobotu od 20:00 hodin. První díl patřil Miloši Formanovi, druhý díl Otakaru Vávrovi. Celkem to bude 26 portrétů, za kterými vždy následuje film z tvorby. Projekt samotný ale zahrnuje 84 osobností, 6 dílů dějin československé kinematografie z let 1945 – 1972, celovečerní film Českoslovenksá filmová vlna a další aktivity včetně publikací a DVD.

Jednotlivé části cyklu mají cca 60 minut a jedná se o idividuální výpovědi, doplněné fotografiemi nebo ukázkami z díla. Vyprávění se netýká jen profesionálního života a je velmi poutavé, přestože po celou dobu je vlastně na obrazovce jen jeden člověk. První dva díly na mě udělaly opravdu dojem.    

 

klapka

Příspěvek byl publikován v rubrice M.L. zaujalo a jeho autorem je monalisa. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

7 komentářů u “Pro ty, kdo mají rádi film

  1. Seznam doporučené literatury,k tomu přibyl televizní program…jestli to o něčem svědčí,tak o tom, že tady je mrtvo.Nevím,proč je mi pořád líto,že tady není víc slunce…

  2. A mě je zase líto, že Dano, jste snad závislá na jakémsi slunci z tohoto blogu a nejste schopná si ho najít sama v sobě. Opravdu nevím co mi stále vyčítáte.

  3. Naučte se být tolerantnějšíMilá Dano, je jen svobodnou vůlí ML nepřispívat dalšími články, i když Vám se toto počínání třeba ani trochu nelíbí. Za tříletou prací je bezezbytku člověk živý, nikoliv robot nesmyslně chrlící jeden článek za druhým. Pakliže pláčete nad texty, jděte jinam. Nebo se nechte inspirovat a sama tvořte…, pak možná pochopíte…, proč ML opouští svět… svět ten virtuální. Narozdíl od Vás, já rozumím. Mějte se jak chcete.

  4. nerozumíme si :-) och sluníček,těch já mám dost…hraju a píšu loutkové divadlo,mám kamarádky a kamarády o které se můžu opřít třeba o půlnoci a jsem ten u koho se scházejí, proto vím jak je krásné sdělovat a sdílet svůj svět s ostatními..Nebylo to vždy,bývala jsem jiná,změnila jsem se.. A je to i zásluha tohoto blogu,kam jsem zavítala před pár lety,a našla tady úžasnou jemnou sílu.. říkala jsem si, tohle chci umět, takhle koukat na svět,vidět tolik krás v maličkostech…Jako když si člověk nese v paměti místo první lásky :-) a pak přijde, a místo krásné louky je písek.. Že nejsem tolerantní? Když řeknu přítelkyni,kterou jsem pár let neviděla,že mi připadá smutná, je to chyba? ale já dokážu říkat lidem že dělají věci které se mi nelíbí, a přitom je mít ráda…třebas o to vůbec nestojí :-) My dvě nejsme přítelkyně,to je pravda,ani asi nebudem,ale musela jsem se ozvat,protože mám mnohem radši,když si lidé povídají svými slovy,zahřeje to duši:-)proč být jen rozcestníkem :-) přeju hodně štěstí :-)

  5. 2OrchideiDěkuji za pochopení a podporu. Každý kdo někdy zkusil blogovat či si založil vlastní web to zná, jsou chvíle, kdy se nápady jen hrnou a zabývat se blogem baví. A potom nápady dojdou, není chuť nebo síla, je třeba řešit něco jiného, člověk objeví nějakou novou zábavu. Prostě život. A protože jsem si blog založila pro svoji potřebu a potěchu, tak si myslím, že není třeba to nějak řešit.

  6. 2DanaV každém případě děkuji za názor. Vidím, že vaše komentáře byly vedeny dobrým úmyslem. Alespoň něco. Mě jen překvapila jejich útočnost a silná slova, která používáte. Tvrdit, že jsem ztratila odvahu sdílet svůj život s ostatními, že nemám odvahu žít s láskou, že jsem smutná, nestarám se oblog, kde je mrtvo a písek a to vše jen na základě toho, že nepřispívám do blogu tak jako kdysi, není to přehnané? Vždyť o mě vůbec nic nevíte! Navíc se vám to tady snažím už po několikáté vysvětlit, ale vy si stále vedete svou. Zřejmě se s tím tedy nedá nic dělat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>