20 minut pro děti

Čtenářem se totiž nikdo nerodí, čtenáři musíme ukázat cestu.

Mě tu cestu ukázal tatínek, který mi, jakmile jsem se naučila číst, pořídil průkazku do knihovny. Do dnes si pamatuji svoji první půjčenou knihu – Kouzelné městečko. Později mě seznámil s Jaroslavem Foglarem a Karlem Mayem, což je sice spíše klukovská četba, ale to mi tenkrát vůbec nevadilo. Knihy jsou mojí celoživotní láskou a do knihovny chodím od mé první návštěvy pravidelně do dnes. Předčítat svým dětem mi připadalo jako naprostá samozřejmost, možná se to nedařilo každý den, ale kniha nesměla chybět v batohu při žádné cestě k babičce nebo na dovolenou. Vzpomínám, že jsme takto společně přečetli Ronju, dceru loupežníka, Čaroděje ze Smaragdového města, Devatero pohádek a další. A dnes už čtu s vnoučaty.

Příspěvek byl publikován v rubrice M.L. zaujalo a jeho autorem je monalisa. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u “20 minut pro děti

  1. KnihyA mě přivedl ke knihám Budulínek od J.V. Plevy, ilustrace od Vlasty Švejdové si pamatuji dodnes. Pak přišla stejně jako u Vás první návštěva knihovny, která ač byla malinká, skýtala plno nádherných obrázkových knih, které jsem si tam chodila prohlížet. Dnes jsem pravidelnou návštěvnicí pražských knihoven a samotné knihy jsou neodmyslitelnou součástí Oli, život bez nich si ani trochu nedokáži představit& jsem těžce závislá J
    Znám ve svém okolí několik jedinců, kteří nevezmou knihu do ruky, jak je rok dlouhý& Je to jistě jejich rozhodnutí, ale podle mého se tito lidé o mnohé ochuzují. A je to jistě škoda.
    Za připomínku Čaroděje ze Smaragdového města, děkuji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>