Úkol pro začínající spisovatele

z knihy Tvůrčí psaní pro každého od Markéty Dočekalové

Povídka ze sbírky „Příběhy pro potěchu duše“ od Bruna Ferrera

Dva vrabčáci si šťastně našli úkryt před zimou na jednom stromě. Tím stromem byla vrba. Jeden z vrabčáků se uhnízdil na samém vršíčku vrby, zatímco druhý si našel místečko dole, tam, kde se strom začínal rozvětvovat.
Po nějakém čase se chtěl horní vrabec začít kamarádit. Aby začal řeč zaštěbetal: Čim čim, jak jsou ty listy krásně zelené!
Vrabec zezdola to však vzal jako provokaci. Suše se ozval: Jsi snad slepý? Ty nevidíš, že listy jsou bílé? Horní vrabec rozlobil: Ty sám jsi slepý! Jsou zelené! Dolní vrabec se zobákem zvednutým vzůrhu rozčileně čimčaroval: Sázím své peří z ocasu, že jsou bílé. Ty ničemu nerozumíš. Jsi blázen!
Vrabec z vršku cítil, jak mu začíná vřít krev, nerozmýšlel se a vrhl se ke svému protivníkovi dolů, aby mu dal co proto. Druhý vrabec si to samozřejmě nenechal líbit, a tak poskakovali proti sobě, peří na krku vzteky naježené. Právě se do sebe chtěli pustit, ale ještě předtím zvedli hlavičky a podívali se vzhůru, aby každý z nich podpořil svou pravdu. Vrabčák, který sem sletěl shora, překvapením vydechl: Čimčim, koukej, ony jsou skutečně bílé. Obrátil se ke svému sokovi a nabídl mu: Pojď se schválně podívat na ty listy seshora, tam, odkud jsem se na ně díval já.
A tak společně zalétli na vršek vrby a tentokrát začimčarovali společně: Koukej, ty listy jsou zelené!

Přečtěte si povídku a potom vyjádřete příběh co nejpřesněji deseti slovy (včetně spojek a předložek). Slov nesmí být méně ani více.

Tak co zvládnete to?

Příspěvek byl publikován v rubrice M.L. pobavilo a jeho autorem je monalisa. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>